Informacija apie naujų konteinerinių aikštelių įrengimą

Gerbiami gyventojai,

Pateikiame atnaujintą informaciją apie jau įrengtų bei suprojektuotų ir numatytų įrengti konteinerinių aikštelių vietas. Duomenis apie aikštelės tipą, įrengimo adresą, įrengimo stadiją rasite Excel faile.

Šiai dienai mieste jau įrengtos 405 aikštelės, suprojektuotos ir gauti statybos leidimai  281 aikštelei ir artimiausiu metu bus pradėti jų įrengimo darbai.

Aikštelių išdėstymo schemą Vilniaus mieste, su daugiabučiais namais kuriems konkreti aikštelė yra priskirta,  galite pamatyti svetainėje www.vilnius.lt/aiksteles. Žemėlapyje daugiabučiai namai ir jiems priskirta konkreti aikštelė pažymėti vienoda spalva. (Žemėlapyje paieška  vykdoma įvedus adresą. Pelės kursoriumi užvedus ant aikštelės simbolio ir paspaudus kairįjį pelės klavišą, pamatysite papildomą aikštelės informaciją).

Atkreipiame dėmesį, kad žemėlapyje yra pažymėta apie 1200 konteinerinių aikštelių vietų, tačiau pirmuoju etapu, iki 2020 m. vidurio,  Vilniaus mieste planuojama įrengta apie 780 vnt. Visa informacija apie pirmame etape numatytas įrengti aikšteles pateikta Excel faile.

Jei įvertinus šią informaciją, Jums kyla klausimų dėl konteinerinių aikštelių įrengimo vietų, maloniai prašome kreiptis  į Vilniaus m. savivaldybę el. paštu  savivaldybe@vilnius.lt.

PAŽYMIME, KAD Vietos požeminiams ir pusiau požeminiams konteineriams parenkamos atsižvelgiant į keletą principų: į namų grupės išmetamų atliekų kiekį, kuriuos aikštelė yra pajėgi surinkti, konteineriai turi būti pasiekiami iki 100 m atstumu tolimiausiam gyventojui, konteineriai turi stovėti ne arčiau kaip 10 m atstumu iki gyvenamojo namo (langų ar durų).
Taip pat parenkant vietą konteineriams, atsižvelgiama ir aikštelės vietos prieinamumą atvažiuojančiam aptarnaujančiam transportui. Visos konteinerių aikštelės yra statomos nustatyta tvarka pagal suderinus projektus, atsižvelgiama ir į esamas požemines komunikacijas (šildymo, dujų, nuotekų, elektros, kt. tinklus). Konteineriai statomi ir buvusių konteinerių pastatymo vietose (jeigu tai yra įmanoma).

BENDRAS Konteinerinės aikštelės 2019-11-15