Visos pastatų priežiūros paslaugos

SPECIALISTAI PATARIA

KAIP TAUPYTI ŠILUMOS ENERGIJĄ BUTUOSE?

1. Atlikite plastikinių langų profilaktinį reguliavimą ir apžiūrą

Vieną kartą metuose būtinai atlikite plastikinių langų reguliavimą, apkaustų tepimą, stiklo paketų keitimą dūžio atvejais, tarpinių atnaujinimą arba keitimą spec. medžiagomis. Taip pat skaitykite, kaip susiremontuoti seną langą. Instrukcijas rasite čia.

 2. Užsandarinkite langus ir duris. Užsandarinkite plyšius tarp stiklo ir lango rėmų bei tarp lango rėmo ir sienos. Naudokitės silikoninėmis ar kitomis izoliacinėmis medžiagomis. Sandarinti reikia ne tik lango rėmus, bet ir tarpą tarp stiklo ir rėmo. Jei tinkamai užsandarinti langai, būstas bus geriau apsaugotas nuo šalčio, skersvėjų ir gatvės triukšmo, o kambaryje temperatūra pakils. Sutaupymo galimybės nuo 9% vienaaukščiuose iki 17% daugiaaukščiuose namuose.
3. Užsandarinkite duris specialiomis sandarinimo medžiagomis. Guminės ar silikoninės tarpinės klijuojamos prie staktos. Durys turi sandariai prisitraukti ir prisispausti prie staktos. Prieškambario, laiptinės ir kitų šaltų patalpų duris laikykite uždarytas. Į nešildomas patalpas negalima leisti šilto oro, nes atsiras drėgmės.
4. Įstiklinkite balkonus ir lodžijas

Balkonų ir lodžijų stiklinimas sumažina šalto oro skverbimąsi į butą, todėl oro temperatūra gretimame kambaryje lieka normali ir vėjuotą dieną, be to, pagerinama garso izoliacija. Balkonuose ir lodžijose įrenkite medines grindis ir po jomis paklokite izoliacinės medžiagos sluoksnį. Jei balkono durys medinės, tarp rėmų įdėkite šiltinimo medžiagos bei izoliacines sandarinimo juosteles.

5. Įrenkite antras buto duris

Siekiant sumažinti šilumos nuostolius, greta lauko durų įstatykite antras duris. Taip įrengiamas tambūras. Durys turi būti tinkamai sutvarkytos – abejos privalo lengvai atsidaryti ir užsidaryti bei būti sandarios. Šios priemonės sumažina šalto oro infiltraciją iš laiptinės. Bute įrengus antras vidines duris, pasiekiamas dvigubas efektas – mažėja ne tik šilumos nuostoliai, bet ir galimybė vagims įsibrauti į butą.

6. Šildymo radiatorių priežiūra ir profilaktika

Periodiškai valykite dulkes nuo šildymo radiatorių. Nepatariama ant radiatorių džiovinti skalbinius — išeikvojama šiluma ir atsiranda daug drėgmės.

7. Neužstatykite radiatorių baldais, užuolaidomis ir dekoratyvinėmis grotelėmis.

Didelių gabaritų baldus statykite prie išorinių sienų. Radiatorių uždengimai trukdo šilumai sklisti į kambarį. Atitraukite baldus šiek tiek nuo sienų – kad oras galėtų laisvai cirkuliuoti po visą kambarį.

8. Norint pagerinti oro cirkuliaciją kambaryje, užuolaidų ilgis turi būti iki palangės. Jokiu būdu nereikia jomis uždengti radiatorių, nes tuomet šilto oro srautas cirkuliuoja šaltu lango paviršiumi, mažiau šilto oro patenka į kambario gilumą, o šilumos nuostoliai per langus padidėja iki 40 proc.
9. Saulėtomis rudens/žiemos/pavasario dienomis atitraukite užuolaidas ir žaliuzes – leiskite saulės spinduliams apšviesti ir pašildyti Jūsų būstą.
10. Už radiatorių įrenkite šilumą atspindinčius ekranus. Ekranas atspindi iki 90 % infraraudonųjų spindulių ir sąlygoja patalpos oro temperatūros padidėjimą 1 – 2ºC. Pritvirtinus lentyną virš radiatoriaus, šilto oro srautas nukryps į kambario vidų, užuot kilęs tiesiai iki lubų.
11. Ventiliatorių virš viryklės naudokite tik gamindami valgį, nes jis ištraukia šilumą.
12. Vonioje įrenkite automatinius ventiliatorius, išsijungiančius automatiškai pagal drėgmės lygio daviklį.
13. Jei bute įrengti radiatorių termostatai, galite mažinti šildomų patalpų skaičių arba bent nevienodai jas šildyti. Termostatai – tai prietaisai, leidžiantys vartotojui pažeminti kiekvieno atskiro kambario temperatūrą maždaug 3° C visą parą, tokiu būdu šilumos suvartojimas sumažėja, o komfortui tai jokios neigiamos įtakos neturi. Termostatas turi dvi laiko programas – vieną iš jų galima naudoti darbo dienomis, o kitą – savaitgaliais. Per dieną galima nustatyti iki trijų šildymo laikotarpių.